Detský zbor Pumperlíci

Zemplínske Hámre

          Detský zbor v Zemplínskych Hámroch vznikol už veľmi dávno. Od začiatku fungovania detských omší sa zoskupovali deti, ktoré chceli s radosťou spievať v Božom chráme na oslavu Boha. Popri spievaniu boli deti zapájané do rôznych aktivít. 

        Od roku 2016 funguje detský zbor PUMPERLÍK, ktorý stále spieva na detských svätých omšiach. Zbor má približne 15 členov v zložení od tretieho do deviateho ročníka. Popri spievaní na detských omšiach sme doprevádzali svojím spevom aj detskú hranú krížovú cestu a tiež jasličkové pobožnosti v našom kostolíku. Zbor má aj vlastné tričká, ktoré sú zelenej farby. Vpredu na každom tričku je meno dieťaťa a vzadu je nápis: "DETSKÝ ZBOR PUMPERLÍK" s obrázok motýlika, keďže pumperlík sa u nás používa ako pomenovanie motýľa. Na skúškach sa radi stretávame každú nedeľu po svätej omši a čo okrem dobrého hlasu nikdy nesmie chýbať je úsmev a dobrá nálada. Ako spoločenstvo chodíme aj na výlety, z ktorých si odnášame mnoho zážitkov. Spolu s kaplánom Radkom sme navštívili Prešov aj Košice. 

Sme veľmi radi, že môžeme oslavovať nášho jediného Boha a spievať mu s veľkou láskou. 

                         Snáď nás prídeš aj TY podporiť. Čakáme ťa! Každú nedeľu po svätej omši.